Hei kaikille!

Huomio niille, joilta on unohtunut jäsenmaksun maksaminen; vielä ei ole liian myöhäistä. Laitamme piakkoin uudet jäsenkortit painoon ja koska niihin painetaan tällä kertaa jäsenten nimet ja numerot, haluamme päästä pikaisesti eteenpäin. Kaikki painetaan mielellään yhdellä kertaa. Odotamme maksuja vielä tämän viikon ja sitten kortit tehdään niille, jotka maksun ovat suorittaneet. Myöhemmin maksaneet saavat kortin, johon kirjoitetaan kyseiset tiedot tussilla.

Muistutan vielä, että jäsenmaksun maksaminen ei edellytä mitään muita toimia kuin rahansiirron pankissa MTÜ Saaremaa Soome Seltsin tilille EE341700017002304182 tai halutessanne voitte maksaa myös Suomen tillile FI3118203000023564. Yleensä maksamme  laskumme Viron tililtä, joten olisi mukavampaa meille, jos maksaisitte sille tilille. 

Alustavasti olemme sopineet Yleiskokouksen ajaksi 30.04.2016 klo 14:00 Paikka vielä vahvistamatta, sen ilmoitan myöhemmin.

Päivä on vappuaatto ja lauantai ja kevät on jo täydessä loistossaan, joten odotamme suurta osanottoa. 

Varatkaa aika almanakasta heti tätä tärkeää seuran tilaisuutta varten.

Ystävällisin terveisin

Sinikka Pilviste

Saarenmaan Suomi-Seura 

hallituksen puolesta